SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

wtorek, 17 maja 2022

Kompetencje emocjonalno-społeczne z długopisem 3D


Rozpoznawanie i wyrażanie emocji,  dla niektórych naszych uczniów nie jest wcale łatwe. Warto więc podczas zajęć rewalidacyjnych, czy zajęć z pomocy psychologiczno-pedagogicznej, planować różnorodne aktywności, które rozwiną u dziecka sferę emocjonalno-społeczną. 
Ciekawym pomysłem, na zajęcia są aktywności z wykorzystaniem  długopisu 3D. Ten angażujący gadżet sprawia wiele radości naszym uczniom, którzy z jego pomocą rozwiną nie tylko kompetencje emocjonalno-społeczne, 
ale również  motorykę małą, percepcję wzrokową, koordynację wzrokową-ruchową, koncentrację czy orientację przestrzenną. Pisałyśmy już o tym TUTAj i TUTAJ.

Wielokrotnie do rozwijania kompetencji emocjonalnych i społecznych wykorzystywałyśmy emotki. Te zabawne kolorowe buźki, stały się bazą do przeprowadzenia  wielu ćwiczeń, dzięki którym dzieci rozpoznawały emocje, opowiadały i pokazywały, jak się czują, naśladowały wskazane emocje, uczyły się reagować na emocje innych osób. Mając w klasie długopisy 3D uczniowie mogą samodzielnie  przygotować  emotikony.Propozycja zabaw z emotkami stworzonymi długopisem 3D:
- zgadywanie, jaką  emocję przedstawia buźka, 
- naśladowanie reakcji emocjonalnej przedstawionej na emotce, 
- rozmowa o uczuciach drugiej osoby na wybraną emotkę,
- odgrywanie scenek społecznych dotyczących różnych emocji.

Dla wszystkich zainteresowanych dołączamy szablony emotek, a na dalszą część zajęć karty pracy, które mogą być świetnym dopełnieniem zajęć rewalidacyjnych.

Kartę pobierzesz TUTAJKartę pobierzesz TUTAJ


Kartę pobierzesz TUTAJ
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat TUS? Wykup nasze szkolenie z półrocznym dostępnem do nagrania i pakietem materiałów TUTAJ


Szukasz sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów, do których po wykupieniu będziesz miał dostęp przez pół roku.
Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz