SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

poniedziałek, 1 kwietnia 2024

Jak animować flagi za pomocą sztucznej inteligencji?


 

Jak połączyć trening umiejętności społecznych w ramach kształtowania odpowiednich postaw, z zachowaniami i postawami patriotycznymi? Warto w tym celu wykorzystać nowe technologie i aplikacje, które pomagają w przygotowaniu atrakcyjnych animacji.

Zbliża się  Dzień Flagi, dlatego to świetny pomysł na niestandardowe działania.

Wykorzystując bezpłatną aplikację webową sketch.metademolab , uczniowie przygotowali tańczące flagi. Była to okazja do utrwalani symboli narodowych, ale także przypomnienie ich znaczenia.

Rozmawialiśmy także o takich postawach jak patriotyzm, który polega również na tym, by szanować polskie symbole, ale także by pamiętać np. o wywieszaniu w tracie państwowych świąt flag.

O tym fakcie przypomnieli uczniowie przygotowując  tańczącą flagę, którą wcześniej należało narysować, by stworzyć animację i nagrać do niej narrację. Nagraliśmy ją w aplikacji Vocaroo, opisywałyśmy ją TUTAJ, a film filmik zmontowano w aplikacji iMovie.


Wykorzystaliśmy do tego darmowy program webowy demo: Animowane rysunki.

Link do programu znajduje się TUTAJ

Jak wykonać animację?


Uczniowie rysują flagę, wybranego, kwiatka, postać itd. Ważne, by przedmiot miał dobrze obrysowane kontury i posiadał ręce oraz nogi.


1. Wchodzimy na stronę: https://sketch.metademolab.com/

2. Klikamy get started.3. Pobieramy zdjęcie z komputera i wgrywamy do programu. ( Upload Photo).

4. Klikamy next.
5.  Akceptujemy warunki. Program skanuje rysunek, kadruje i ustala prowadnice łączące elementy rysunku. 6. I gotowe!Przykładowe animacje flagi!Polecamy także nagrania naszych bezpłatnych webinarów i szkoleń, które z pewnością ułatwią przygotowanie się do egzaminu lub rozmowy.


Nagrania szkoleń znajdują się TUTAJ
Polecamy komplet naszych materiałów. teczki i opracowania praz przykładowe wzory dokumentów, które ułatwią Państwu przygotowanie się do egzaminu lub rozmowy

Posiadamy teczki dla nauczycieli realizujących awans na starych, ale także 
nowych zasadach.

Materiały znajdują się TUTAJ

Szczególnie polecamy przykładowe pytania i przykłady problemów do rozwiązania w oparciu o przepisy prawa. 
POLECAMY TAKŻE SZKOLENIA RAD PEDAGOGICZNYCH 
W ZAKRESIE AWANSU ZAWODOWEGOBrak komentarzy:

Prześlij komentarz