SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

środa, 4 marca 2020

Poszukiwany bohater literacki - list gończy

Kreatywne sposoby wykorzystania technologii w klasie mogą nie tylko ułatwić życie nauczycielom, ale również pomóc uczniom w zapamiętaniu wiadomości oraz podnieść zaangażowanie na lekcji.  
W ostatnim czasie często korzystamy z aplikacji Classroom i z Prezentacji Google. Dzięki tym programom możemy tworzyć ciekawe szablony, które pomagają nam wizualizować nauczane treści oraz w nieszablonowy sposób pracować z lekturą. Po Instagramie Santiago (możesz przeczytać o tym tutaj) przyszedł czas na list gończy, wykorzystany podczas omawiania wiersza A. Mickiewicza ,,Śmierć Pułkownika”.

Do pomysłu Doroty Kujawy-Weinke, dodałyśmy TIK. Stworzyłyśmy w Prezentacjach Google szablon, który następnie udostępniłyśmy uczniom w aplikacji Classroom

Z szablonu można również skorzystać, instalując na smartfonie lub tablecie aplikację Prezentacje Google ( do pobrania TUTAJ) Wystarczy wówczas za pomocą kodów QR udostępnić szablon i zapisać na urządzeniu. Po uruchomieniu Prezentacji wybrać list gończy i edytować. 

Dla tych, którzy nie korzystają z technologii na zajęciach, dołączamy kartę pracy.
Przygotowane szablony  sprawiły, że uczniowie chętnie pracowali na zajęciach, a postacie historyczne czy bohaterowie lektur z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci.  

2 komentarze:

  1. Ale super!!! Dziękuję Ci za to, sama bym na to nie wpadła, że tak można. Przede mną teraz odyseja możliwości xD

    OdpowiedzUsuń