SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

środa, 8 września 2021

Zakodowana rzepka - ozoboty na zajęciach rewalidacyjnych


Efektywne zajęcia rewalidacyjne to takie, które nie tylko będą usprawniały zaburzone funkcje, ale również będą dla ucznia na tyle atrakcyjne, że chętnie będzie w nich uczestniczył. Z pewnością magnesem, który przyciągnie dzieci na rewalidację mogą być ozoboty. Małe roboty, które można wykorzystać do usprawniania motoryki małej, logicznego myślenia, koncentracji uwagi, orientacji przestrzennej czy percepcji wzrokowej. Wystarczy przygotować odpowiednie planszę lub skorzystać z tych udostępnionych w sieci i mamy gotowy przepis na ciekawe zajęcia,
  które zaangażują uczniów i zmotywują  do pracy. Udostępniona poniżej karta, jest połączeniem robotyki i pracy z tekstem. Wykorzystałyśmy wiersz J. Brzechwy. pt.,,Rzepka” i na kanwie tego utwory uczniowie  kodowali kolorową planszę tak, by zachować kolejność występowania postaci w wierszu. Uzupełnieniem ozobotowej planszy  jest karta z postaciami, które należy wyciąć i wkleić w odpowiednie pola.  Kartę z postaciami pobierzesz TUTAJ


Jeżeli szukasz innych ciekawych pomysłów na zajęcia rewalidacyjne, stron z gotowymi materiałami oraz bezpłatnych aplikacji skorzystaj z naszego szkolenia. 

Wystarczy kliknąć na link: https://bit.ly/3kYeC2sSzukasz sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów, do których po wykupieniu będziesz miał dostęp przez pół roku.
Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz