SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

poniedziałek, 23 maja 2022

PODŁOGA SMARTFLOOR NA ZAJĘCIACH REWALIDACYJNYCH Z PAKIETEM HAPPY STONES.



Happy Stones to zestaw interaktywnych zabaw i ćwiczeń ruchowych do wykorzystania podczas zajęć rewalidacyjnych z dziećmi.

Proponowane ćwiczenia stymulują w szczególności percepcję wzrokową, myślenie logiczne i abstrakcyjne oraz spostrzegawczość. Rozwijają umiejętności językowe, a także zachęcają do podejmowania inicjatywy i działania, także tych związanych z aktywizacją społeczną, poprzez możliwość pracy w grupie. Przyjazna, spokojna grafika stymuluje nie tylko oko, ale i kubki smakowe. 

Nasi uczniowie realizują innowację pedagogiczną opartą o pakiet happy stones na zajęciach rewalidacyjnych, usprawniając tym samym wszelkie zaburzone funkcje i uzupełniając deficyty, które utrudniają właściwe funkcjonowanie.

Dzięki tak angażującym ćwiczeniom, zajęcia rewalidacyjne stają się przygodą i aktywną formą terapii.

A dla kogo przeznaczony jest pakiet happy stones?

- Pakiet aplikacji Happy Stones jest przeznaczony do wykorzystania podczas zajęć rewalidacyjnych z dziećmi.

- Może również stanowić uzupełnienie codziennych zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a także zajęć korekcyjno-kompensacyjnych i dydaktyczno-wyrównawczych.

- W szczególności jest polecany do ćwiczeń rewalidacyjnych z dziećmi lubiącymi aktywność ruchową lub potrzebującymi takiej formy aktywizacji. Umiejętność czytania i liczenia u dziecka nie jest wymagana.

- Proponowane zadania są przeznaczone do pracy z jednym użytkownikiem, ćwiczeń w parze lub do pracy z grupą.

Co zawiera?

Pakiet Happy Stones zawiera szesnaście aplikacji interaktywnych, wspierających wielokierunkową aktywność dziecka.

Wśród aplikacji można wyróżnić:

- zagadki logiczne polegające na dopasowywaniu elementów w układance; odgadywaniu tożsamości postaci na obrazku; szukaniu, wskazywaniu lub zbieraniu potrzebnych przedmiotów, dobieraniu elementów w pary, ustalaniu kolejności przedmiotów w ciągu czy dokańczaniu wzorów i rytmów;

- zabawy pamięciowe, polegające na odnalezieniu par przedmiotów;

- zabawy kreatywne polegające na malowaniu, projektowaniu, wymyślaniu historyjek;

- gry ruchowe polegające na łapaniu, przesuwaniu przedmiotów, zliczaniu ich;

- zabawy dźwiękowe polegające na odtwarzaniu rytmu.

Ćwiczenia opierają się głównie o rozpoznawanie kształtów, kolorów, wzorów oraz dźwięków z jednoczesną aktywizacją ruchową.

Więcej o innowacji pedagogicznej z podłogą smartfloor przeczytacie TUTAJ



              




Chcesz podnieść swoje kompetencje cyfrowe, efektywnie pracować z dziećmi ze SPE, bez trudu przejść ścieżkę awansu zawodowego? Skorzystaj ze szkoleń online. Właśnie ruszyła nasza SPECJALNA PLATFORMA, na której znajdziesz certyfikowane, praktyczne kursy z pomysłami na fantastyczne zajęcia. Dodatkowo, zupełnie za darmo, możesz skorzystać z bezpłatnych kart pracy, które znajdują się zakładce Materiały. Ucz się we własnym tempie, w dowolnym czasie i miejscu. Zapraszamy!!! https://szkolenia.specjalni.pl/


Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego

Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz