SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

niedziela, 29 maja 2022

Lektury w 3D


Drukarki 3D nie tylko
  łączą  umiejętności rozwiązywania problemów z kreatywnością i innowacyjnością, mają również również ogromny potencjał, by wspierać szkołę w nauczaniu wszystkich przedmiotów.

Tezę tę potwierdza innowacja, dzięki której uczniowie poznają lektury szkolne, wykorzystując druk 3D. O innowacji ,,Lektury w 3D” przeczytasz TUTAJ
Po ,,Małym Księciu”, .,,Świteziance” przyszedł czas na ,,Redutę Ordona”.  Aby zapamiętać treść utworu siódmoklasiści zaaranżowali pole bitwy. Wykorzystali do tego plastelinę i  armaty zaprojektowane i wydrukowane w drukarce 3D na lekcji informatyki.  

Projekt armaty pobierzesz TUTAJ

Następnie aplikacją StikBot (przeczytasz o niej TUTAJ)  nagrali animację. 


Takie innowacyjne działania sprzyjają nauce, nie tylko angażują wszystkich uczniów w klasie, ale również pobudzają kreatywność  uczą współpracy oraz technicznego podejścia do wielu dziedzin życia.


Szukasz sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów, do których po wykupieniu będziesz miał dostęp przez pół roku.
Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz