SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

niedziela, 1 stycznia 2023

PRZYJAZNE APLIKACJE DLA UCZNIÓW Z AUTYZMEM


Przyjazne aplikacje jest nie tylko opracowanie szeregu gier edukacyjnych dla dzieci, ale utworzenie adaptowalnego i spójnego środowiska nauczania elektronicznego, w którym zainteresowanie dzieci z autyzmem nowymi technologiami zostanie wykorzystane do poprawy skuteczności edukacji. 

Twórcy Przyjaznych Aplikacji
Przyjazne Aplikacje to zestaw aplikacji edukacyjnych, które od 2015 roku powstają w ramach wspólnego projektu „non-profit” Politechniki Gdańskiej i Fundacji  Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. W projekcie uczestniczą studenci z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiem pod kierunkiem  dr hab. inż. Agnieszki Landowskiej oraz specjaliści z Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku, pod kierunkiem  dr Anny Budzińskiej i Iwony Ruta-Sominka.

Więcej informacji poniżej:

PG  https://autyzm.eti.pg.gda.pl/motywacje/

IWRD  https://www.fundacja.iwrd.pl/nasze-projekty/aplikacja-na-tabletyW skład przyjaznych aplikacji wchodzą:

Przyjazny Plan oraz Przyjazny Plan Menedżer – umożliwiają przygotowanie i wykorzystanie metody planów aktywności oraz metody skryptów w pracy z osobami z autyzmem (tworzenie ścieżek edukacyjnych). Aplikacja ta pozwala nauczyć dziecko wykonywania poszczególnych czynności bez podpowiedzi. Forma i rodzaj planu zależy od wieku i możliwości uczniów, plany mogą składać się ze zdjęć lub z napisów. Możemy ustawić czas trwania poszczególnych aktywności.  Przyjazny Plan to również świetne rozwiązanie w pracy z dzieckiem z zespołem Aspergera, pozwala on zaplanować wszystkie zadania przygotowane dla ucznia eliminując tym samym zachowania niepożądane  i porządkując przebieg zajęć. Przyjazny Plan   składa się z dwóch aplikacji. Jedna przeznaczona dla dzieci, wyświetla przypisane uczniowi plany aktywności. Druga aplikacja Przyjazny Plan Menadżer używana jest przez nauczyciela, który planuje i wprowadza poszczególne aktywności dziecka. Aplikacja ta jest w pełni bezpłatna, można z niej korzystać zarówno w szkole jak i w domu.  Więcej przeczytasz TUTAJ.

Aplikację Przyjazny Plan pobierz TUTAJ, a Plan Menedżer TUTAJ.
Rys. Screeny z aplikacji ze strony Sklep Play.


.Przyjazne Linie – gra edukacyjna wspomagająca rozwój umiejętności grafomorycznych. Aplikacja umożliwia dostosowanie zadań i poziomu trudności do potrzeb dziecka. Podczas konfiguracji można ustawić nie tylko liczbę etapów gry i poziom trudności, ale również szerokość i kolor linii. Ponadto, aby nie zniechęcić dziecka, zastosowany został szeroki margines akceptacji zadania. Niezbyt dokładne powtórzenie zadanego szlaczka, mające jednak punkty wspólne ze wzorem, zostanie zaakceptowane. Po zaakceptowaniu zadania wyświetlana jest animacja przepływających kolorowych rybek. Aplikację opisywałyśmy już TUTAJ.

Aplikację  Przyjazne linie pobierz TUTAJ.


Rys. 3 Obraz z aplikacji- dostępny w Sklepie Play.

Przyjazne Słowa oraz Przyjazne Słowa Menedżer – wspomagają rozwój rozumienia mowy. System Przyjazne Słowa wspomaga naukę rozumienia mowy i jest przeznaczona dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jest on przygotowany zgodnie z zasadami terapii behawioralnej i składa się z dwóch aplikacji - Przyjazne Słowa jest przeznaczona dla dziecka, a Przyjazne Słowa Ustawienia dla terapeuty, który może skonfigurować proces uczenia tak, by pasował on do indywidualnych potrzeb i deficytów dziecka.  Celem gry jest wskazywanie na ekranie tabletu przedmiotu, którego nazwa jest odgrywana przez urządzenie. W zależności od stopnia rozwoju mowy dziecka na ekranie wyświetlanych jest od 2 do 8 zdjęć różnych przedmiotów. W algorytmie prezentowania przedmiotów duży nacisk położono na powtarzalność – sekwencje zdjęć są prezentowane, aż dziecko wykaże pełną powtarzalność wyboru prawidłowego przedmiotu.

Aplikację dla dziecka Przyjazne słowa pobierz TUTAJ

 a aplikację Przyjazne Słowa Menedżer pobierz TUTAJRys. 4 Obraz z aplikacji- dostępny w Sklepie Play.


Przyjazne litery- Przyjazne Litery to aplikacja wspomagająca rozwój motoryki małej u dzieci poprzez odrysowywanie wyświetlanych liter i cyfr. Aby przystosować oprogramowanie do pracy z dziećmi autystycznymi, została stworzona w ścisłej współpracy z Instytutem Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. Jednak wysoka konfigurowalność oprogramowania zapewnia wygodną zabawę dla wszystkich dzieci. Po instalacji zostaną stworzone dwa skróty do aplikacji. Jedna ikona służy do uruchomienia gry, druga dedykowana jest dla opiekunów i rodziców w celu personalizacji ustawień.

Aplikację pobierzesz TUTAJRys. 5 Obraz z aplikacji- dostępny w Sklepie Play.


Przyjazne Aplikacje to zestaw aplikacji edukacyjnych, które od 2015 roku powstają w ramach wspólnego projektu „non-profit” Politechniki Gdańskiej i Fundacji  Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. W projekcie uczestniczą studenci z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiem pod kierunkiem  dr hab. inż. Agnieszki Landowskiej oraz specjaliści z Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku, pod kierunkiem  dr Anny Budzińskiej i Iwony Ruta-Sominka.

Wszystkie aplikacje są całkowicie bezpłatne i w pełni dostępne zarówno dla nauczycieli, specjalistów, jak i rodziców! Mogą z nich korzystać dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Aplikacje zostały opracowane z myślą o osobach z autyzmem, ale mogą z nich korzystać również osoby z innymi zaburzeniami. Aplikacje są dedykowane na urządzenia mobilne (tablety) z systemem Android.

Aplikacja „Przyjazny Plan” w październiku 2016 otrzymała prestiżowe wyróżnienie podczas konferencji The European Conference on e-Learning (ECEL) w Pradze.Jeśli chcesz poznać więcej aplikacji i programów do pracy z uczniem z autyzmem i zespołem Aspergera to wykup nasze szkolenie. 

SZKOLENIE DOTYCZĄCE PRACY Z UCZNIEM Z ZESPOŁEM ASPERGERA 

ZNAJDUJE SIĘ  TUTAJ


SZKOLENIE DOTYCZĄCE PRACY Z UCZNIEM Z AUTYZMEM

ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ


Chcesz poznać inne aplikacje np. do organizacji i prowadzenia zajęć rewalidacyjnych. Koniecznie wykup nasze szkolenie. 

SZKOLENIE- ZAJĘCIA REWALIDACYJNEJeśli szukacie Państwo profesjonalnych szkoleń,  to serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszego akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w zakresie szkoleń  Rad Pedagogicznych.


Szkolenia Rad Pedagogicznych TUTAJ
Oferta materiałów dydaktycznych, kart pracy oraz webinarów
 i szkoleń TUTAJ

Zima już zagościła na dobre! Polecamy nasze karty pracy w temacie zimy i ferii. Oferta TUTAJ
Opracowałyśmy pakiet 24 kart pracy do wykorzystania podczas zajęć z wychowawcą oraz podczas zajęć rewalidacyjnych i w ramach zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno- społeczne.


Pakiet kart zamówisz TUTAJ


SPARAWOZDANIA PEDAGOGA SPECJALNEGO

TECZKA NR 4

KUP TUTAJ I TUTAJ

Jeśli chcesz pozyskać więcej informacji na temat przykładowych ćwiczeń, zadań,
 zabaw i gier podczas zajęć rewalidacyjnych, ale także w ramach pomocy psychologiczno- pedagogicznej i jak konstruować karty pracy zakup naszą 
teczkę cz. II


ZAWARTOŚĆ TECZKI ponad 200 stron. Plik PDF i linki do zewnętrznych ćwiczeń.
✅Rozdział 1 Rewalidacja. Propozycja ćwiczeń i dobre praktyki.
✅Rozdział 2 Formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Propozycja ćwiczeń i dobre praktyki.
✅Rozdział 3  Generatory do konstruowania spersonalizowanych ćwiczeń i kart pracy.
✅Rozdział 4 Karty pracy- ponad 130 kart.

TECZKĘ  CZ. II ZAKUPISZ TUTAJ I TUTAJ

Wystawiamy faktury, również z odroczonym terminem płatności dla przedszkoli i dla szkół!


W swojej ofercie posiadamy także teczkę cz.I


TECZKA ZAWIERA:
🟩 plan pracy (kalendarz) pedagoga specjalnego,
🟩 sposoby diagnozowania potrzeb i możliwości uczniów,
🟩 IPET i WOPFU – szablony i przykładowe uzupełnione dokumenty,
🟩 dokumentację dotyczącą pomocy psychologiczno-pedagogicznej,
🟩organizację zajęć rewalidacyjnych wraz z dokumentacją m.in. przykładowymi programami zajęć rewalidacyjnych, 
🟩 arkusz ewaluacji podejmowanych działań w ramach IPET i WOPFU,
🟩 przykłady dostosowań na różnych przedmiotach,
🟩 opis przykładowych metod pracy z uczniami z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.


TECZKĘ NR 1 KUPISZ TUTAJ
Teczkę nr 3 kupisz TUTAJBrak komentarzy:

Prześlij komentarz