Kreatywne dłonie- to propozycja pomocy dydaktycznej dla uczniów z zaburzeniami percepcji wzrokowej, motoryki małej, spostrzegania, trudności w przeliczaniu i określaniu wartości liczby, rozróżniania i nazywania kolorów oraz orientacji przestrzennej.
Wykonane za pomocą długopisu 3D dłonie oraz kolorowe spinacze, koraliki, guziki czy frotki do włosów, pomagają w doskonaleniu tych ważnych funkcji u dzieci. Do wykorzystania mamy dłonie prawe i lewe, zadaniem dzieci jest ich rozpoznanie i właściwe założenie spinaczy frotek na palce. Dla utrudnienia w dalszych fazach ćwiczeń warto odwrócić dłonie w różnych kierunkach, by doskonalić umiejętności postrzegania przestrzennego. Z wykorzystaniem tej pomocy możemy ćwiczyć również przeliczanie, porządkowanie i porównywanie liczb. Na przykład prosimy dzieci , aby założyły konkretną liczbę spinaczy lub frotek, następnie odjęły np. 2. Możemy poprosić o nałożenie konkretnej liczby spinaczy na jednej dłoni i drugiej i wskazanie, o ile jest więcej, o ile mniej. To od kreatywności nauczyciela zależy jak tę pomoc wykorzystamy, gwarantujemy, ze zabawa jest super.Taka pomoc dydaktyczna wykonana przez uczniów w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości, może stać się pretekstem do usprawniania zaburzonych funkcji, dysfunkcyjnych obszarów, ale może być niezwykle motywująca do wykonywania przeróżnych, nawet trudnych dla dzieci zadań. Dla twórców będzie to okazja do dumny, poczucia sprawstwa i wzrostu własnej wartości.
Kiedyś takie pomoce wykonywaliśmy z papieru i laminowaliśmy. Dziś mając tak cudowny sprzęt jak długopisy 3D, można to zrobić estetyczniej i ciekawiej.
Tą propozycją rozpoczynam cykl inspiracji pt. "Pomoce dydaktyczne 3D". Obserwujcie nas i czekajcie na kolejne inspiracje.
SZABLONY DO WYKONANIA DŁONI TUTAJ
Jeśli szukacie Państwo profesjonalnych szkoleń, to serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszego akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w zakresie szkoleń Rad Pedagogicznych.
Oferta materiałów dydaktycznych, kart pracy oraz webinarów
i szkoleń TUTAJ
Opracowałyśmy pakiet 24 kart pracy do wykorzystania podczas zajęć z wychowawcą oraz podczas zajęć rewalidacyjnych i w ramach zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno- społeczne.
Pakiet kart zamówisz TUTAJ
SPARAWOZDANIA PEDAGOGA SPECJALNEGO
TECZKA NR 4
Jeśli chcesz pozyskać więcej informacji na temat przykładowych ćwiczeń, zadań,
zabaw i gier podczas zajęć rewalidacyjnych, ale także w ramach pomocy psychologiczno- pedagogicznej i jak konstruować karty pracy zakup naszą
teczkę cz. II
ZAWARTOŚĆ TECZKI ponad 200 stron. Plik PDF i linki do zewnętrznych ćwiczeń.
✅Rozdział 1 Rewalidacja. Propozycja ćwiczeń i dobre praktyki.
✅Rozdział 2 Formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Propozycja ćwiczeń i dobre praktyki.
✅Rozdział 3 Generatory do konstruowania spersonalizowanych ćwiczeń i kart pracy.
✅Rozdział 4 Karty pracy- ponad 130 kart.
Wystawiamy faktury, również z odroczonym terminem płatności dla przedszkoli i dla szkół!
W swojej ofercie posiadamy także teczkę cz.I
TECZKA ZAWIERA:
🟩 plan pracy (kalendarz) pedagoga specjalnego,
🟩 sposoby diagnozowania potrzeb i możliwości uczniów,
🟩 IPET i WOPFU – szablony i przykładowe uzupełnione dokumenty,
🟩 dokumentację dotyczącą pomocy psychologiczno-pedagogicznej,
🟩organizację zajęć rewalidacyjnych wraz z dokumentacją m.in. przykładowymi programami zajęć rewalidacyjnych,
🟩 arkusz ewaluacji podejmowanych działań w ramach IPET i WOPFU,
🟩 przykłady dostosowań na różnych przedmiotach,
🟩 opis przykładowych metod pracy z uczniami z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.
TECZKĘ NR 1 KUPISZ TUTAJ
Teczkę nr 3 kupisz TUTAJ
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz