SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

środa, 22 marca 2023

Pomysł na sprawdzenie wiadomości z lektury


Ikona oddziałuje skuteczniej niż słowo. Dlatego zamiast klasycznego sprawdzianu                 z ,,Ani z Zielonego Wzgórza”, nasi uczniowie bawili się obrazami. Nazwali ikonki dołączone do karty stworzonej w Prezentacjach Google i wykazali ich związek z lekturą.

wtorek, 21 marca 2023

niedziela, 19 marca 2023

Kolorowe skarpetki- gry planszowe

Gry planszowe to nieoceniona pomoc dydaktyczna właściwie na wszystkich lekcjach, ale także w terapii i podczas zajęć specjalistycznych. Nasza propozycja dotyczy gry, która z pewnością uatrakcyjni i przybliży tematykę związaną z "Dniem Kolorowej Skarpetki" i Dniem Zespołu Downa. 

sobota, 18 marca 2023

Skarpetkowe broszki 3DZbliżający się Międzynarodowy Dzień Zespołu Downa, może być pretekstem do przygotowania kolejnych wytworów 3D z wykorzystaniem długopisów 3D. Proponujemy przygotowanie skarpetkowych broszek-przypinek.

piątek, 17 marca 2023

Dzień Zespołu Downa - skarpetkowe ćwiczenia


Zbliża się Światowy Dzień Zespołu Downa. W wielu szkołach organizuje się dla uczniów aktywności, które mają na celu nie tylko wzbogacenie wiedzy na temat Zespołu Downa, ale przede wszystkim integrację z tymi dziećmi i kształtowanie szacunku oraz tolerancji wobec niepełnosprawności.

czwartek, 16 marca 2023

Jak pracować z uczniami z zespołem Downa?

 Zbliża się Światowy Dzień Zespołu Downa. W wielu szkołach organizuje się dla uczniów aktywności, które mają na celu nie tylko wzbogacenie wiedzy na temat zespołu Downa, ale przede wszystkim integrację z tymi dziećmi i kształtowanie szacunku oraz tolerancji wobec niepełnosprawności. To również okazja do przypominania, jak ważne jest dbanie o równe szanse w społeczeństwie przy zachowaniu różnorodności. 

wtorek, 14 marca 2023

Awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego


Od 1 września obowiązują przepisy, które zmieniły zasady awansu zawodowego nauczycieli. Spowodowały one, że część nauczycieli będzie realizowała staż na starych zasadach, a część będzie się ubiegała o wyższy stopień awansu wg nowych aktów prawnych.