SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

piątek, 8 grudnia 2023

PAKIET ŚWIĄTECZNYCH ĆWICZEŃ W GENIALLYW okresie świątecznym niwelujemy dysfunkcje  uczniów, wyrównujemy deficyty, ale też rozwijamy ich zainteresowania i mocne strony na bazie świątecznych aktywności. Wiele z nich przygotowujemy w aplikacji genially.

czwartek, 7 grudnia 2023

Tańcząca choinka z życzeniami- animacja

 


Zbliżające się święta Bożego Narodzenia mogą stać się pretekstem do rozwijania kompetencji emocjonalno- społecznych z wykorzystaniem nowych technologii.

Jak tego dokonać?

środa, 6 grudnia 2023


Nowoczesne technologie oferują coraz ciekawsze rozwiązania wspierające terapię uczniów z ASD. Bardzo dobrym rozwiązaniem są tablety, urządzenia proste w obsłudze i intuicyjne. Dodatkową zaletą tabletów jest ich mobilność. Dzieci mogą nie tylko pracować w szkole, ale również kontynuować terapię w domu, wykorzystując aplikacje zainstalowane w szkole.

Geniallne choinki- angażujące ćwiczenia z choinkami w aplikacji genially
Do BOŻEGO NARODZENIA jeszcze trochę czasu,  a my kontynuujemy tworzenie kreatywnych, okolicznościowych ćwiczeń dedykowanych przede wszystkim na zajęcia rewalidacyjne, na zajęcia w ramach pomocy psychologiczno- pedagogicznej, ale także w ramach np. funkcjonowania osobistego i społecznego.

Świąteczne dekorowanie i projektowanie- sweterki, choinki i domki z piernikaNowe technologie dają radość tworzenia i uczenia się także w okresie przedświątecznym. Proponujemy TIKowe aktywności rozwijające kreatywność, orientację i rozmieszczenie elementów na przestrzeni. 

Autyzm i sensoryzmy - jak pomóc dzieciom w czasie świąt?Magiczny świąteczny czas, ale czy dla wszystkich?

Nie zapominajmy, że wśród nas są dzieci, młodzież, ale i dorośli, dla których ten pełen zapachów, kolorów, dźwięków i migających światełek czas, jest prawdziwym wyzwaniem.

wtorek, 5 grudnia 2023

TUS-Prezent od serca zamknięty w słoiku.Bycie sprawcą, mieć poczucie własnej wartości, bycie komuś potrzebnym, ale także poczucie, że mogę zrobić coś dla kogoś, jest niezwykle ważne w kontekście rozwijania kompetencji emocjonalno- społecznych.

poniedziałek, 4 grudnia 2023

Szablony listów do Świętego Mikołaja i interaktywne zadanie

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w roku szkolnym, pełen radości i oczekiwania. Aby uczynić ten czas jeszcze bardziej magicznym mam dla Was wyjątkową propozycję - szablony listów do Świętego Mikołaja!