SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

środa, 23 listopada 2022

Laboratoria Przyszłości na lekcji języka polskiego


Czy praca z lekturą może angażować wszystkie zmysły? Czy można uczyć literatury przez doświadczanie? Czy nowoczesne technologie mogą być sprzymierzeńcem nauczyciela? Oczywiście, że TAK! Dzisiejsze ,,Spotkanie z Bajkami" I. Krasickiego jest tego potwierdzeniem. 


To kolejna lektura omawiana w ramach innowacji pedagogicznej Lektury w 3D Tym razem pracowaliśmy wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Połajewie. Korzystając ze sprzętu z programu Laboratoria przyszłości stworzyliśmy bohaterów bajek długopisem 3D.
Przygotowaliśmy animację, nagrywając morał zawarty w utworze i prezentując filmy na monitorze MyBoard. 
Dzięki okularaom VR poznaliśmy postać Ignacego Krasickego, a na koniec nagraliśmy na zielonym ekranie uczniów recytujących wybrane bajki. Ta lekcja z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów, bo ,,Bajki" wcale nie muszą być nudne.
Karty pracy do wybranych bajek pobierzesz TUTAJPomysły na wykorzystanie druku 3D w pracy z lekturą:

Kolejna lektura omówiona w ramach innowacji pedagogicznej ,,Lektury w 3D". 

Materiały pobierzesz TUTAJ

Szukasz sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów, do których po wykupieniu będziesz miał dostęp przez pół roku.


                                   Szkolenia  i oferta Rad Pedagogicznych TUTAJ
Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.


Szkolenia  i oferta Rad Pedagogicznych TUTAJBrak komentarzy:

Prześlij komentarz