SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

czwartek, 8 grudnia 2022

GAZETKA - ŚWIĄTECZNY ALFABET DOBRYCH UCZYNKÓW


Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i z tej okazji przygotowałyśmy dobre rady na święta, w formie gazetki do wydruku oraz mniejszych wklejek do zeszytu. Pliki są zarówno w formie kolorowanki jak i kolorowych elementów.

środa, 7 grudnia 2022

Świąteczne dekorowanie i projektowanie- sweterki, choinki i domki z piernikaNowe technologie dają radość tworzenia i uczenia się także w okresie przedświątecznym. Proponujemy TIKowe aktywności rozwijające kreatywność, orientację i rozmieszczenie elementów na przestrzeni. 

poniedziałek, 5 grudnia 2022

Świąteczny quiz KABOOM


Test wiedzy o Świętach Bożego Narodzenia z kaboom! Jak zmotywować i zachęcić uczniów do utrwalania i pogłębiania wiedzy na temat Bożego Narodzenia?

niedziela, 4 grudnia 2022

TUS-Prezent od serca zamknięty w słoiku.Bycie sprawcą, mieć poczucie własnej wartości, bycie komuś potrzebnym, ale także poczucie, że mogę zrobić coś dla kogoś, jest niezwykle ważne w kontekście rozwijania kompetencji emocjonalno- społecznych.

sobota, 3 grudnia 2022

Mikołajkowe ćwiczenia w genially- zestaw prezentacji


 

W ubiegłym roku, w ramach projektu SPEcjalna edukacja cyfrowa, ogłosiłyśmy konkurs mikołajkowy. Nauczyciele z całej Polski przygotowywali ćwiczenia o tej tematyce. 

piątek, 2 grudnia 2022

Matematyczny worek św. Mikołaja

Proste, świąteczne zadanie na dodawanie liczb. Opracowałyśmy dwie wersje tego ćwiczenia: łatwiejszą i trudniejszą, w zależności od liczby prezentów w worku. 
W dolny rząd prezentów uczniowie wpisują dowolne liczby lub liczby podane przez 
nauczyciela, następnie sumują je wg schematu. Ostateczny wynik wpisują w ostatnim, górnym prezencie.

czwartek, 1 grudnia 2022

Tańcząca choinka z życzeniami- animacja

 


Zbliżające się święta Bożego Narodzenia mogą stać się pretekstem do rozwijania kompetencji emocjonalno- społecznych z wykorzystaniem nowych technologii.

Jak tego dokonać?

środa, 30 listopada 2022

INSTRUKCJA- JAK WYKONAĆ ŚWIĄTECZNEGO SKRZATA


 Zbliża się Boże Narodzenie, dlatego warto zachęcić uczniów do twórczych, kreatywnych
aktywności lekcji z tematyką świąteczną w tle.